Eesmärgid – kellel neid vaja on?

Üks mu hea tuttav ütles kord, et temale eesmärkide seadmine ei sobi, et tema ei taha oma elu ära planeerida, et ta tahab, et tal oleks iga päev vabadus teha seda, mida ta soovib. Inimesed kardavad eesmärke. Arvatakse, et eesmärkide seadmine on keeruline ja et nende nimel tegutsemine tähendab, et pead kogu lõbust oma elus loobuma ja pidevalt tulemuste nimel punnitama. Pealegi arvatakse, et eesmärkide seadmine on ilmtingimata seotud mingi tööalase tegevusega või mingi konkreetse projektiga ja arvatakse ka lausa seda, et eesmärkide seadmine on ülemuste rida.

Ma usun, et te kõik olete läinud tühja kõhuga ja ilma ostunimekirjata toidupoodi. Me kõik teame, mis selle tulemus on – korv on täis kuhjatud igasugust kraami, kassas shokeerib meid arve ja hiljem selgub, et pooled sisseostudest peame ära viskama. Sama lugu on ka ilma eesmärkideta eluga – me kahmame igalt riiulilt midagi, kuhjame ennast näiliselt heaolu pakkuvat tegevust täis, me maksame selle kõige eest sageli liiga kõrget hinda (kadunud tervis, kaotatud suhted, kaotatud võimalused jne.) ja lõpuks selgub, et paljud ettevõetud asjad ei olegi nagu päris need, mida tahaks.

Selleks, et meie elus oleks tasakaal, vajame me läbimõeldud tegevuskava, meil peab olema põhimõtteline arusaamine, mida me oma eluga peale hakkame ja kuidas me seda veedame.

Me vajame eesmärke vähemalt järgmistes valdkondades:

1. TÖÖALASED/ERIALASED SAAVUTUSED – ei ole tähtis, kas sa oled ettevõtja või palgatööline, kas sa oled direktor või kassapidaja, tähtis on see, et sa teeksid oma tööd teadlikult

2. TERVIS – moodne maailm ei soosi head tervist: füüsilist liikumist on vähe, naturaalset toitaineterikast toitu on vähe, pingelist töötegemist on palju, läbimõtlemata füüsilist treeningut on palju ning ilma konkreetsete eesmärkide ja tegevuskavata on lihtne oma tervis koatada

3. SUHTED – otsekontakt inimestega muutub üha harvemaks ning põlvkonnad kaugenevad teineteisest. Selleks, et me saaksime aga elada harmooniliselt ja tunda end armastatuna, vajame me päris suhteid. Meil peab olema plaan perekonna joaks, kui me teame, milliseid inimesi me oma lastest soovime kasvatada, on oluliselt lihtsam igapäevaselt nende tegemisi suunata, kui me teame, milliseid suhteid me abikaasaga soovime, on meil lihtsam igapäevaselt oma ütlemisi ja tegusid kontrollida. Kui me soovime omada häid sõpru ja veeta nendega reaalselt koos aega, siis peame me tegutsema “vanamoodsalt”.

4. FINANTSID – raha ei tee tõepoolest kedagi õnnelikuks, aga see polegi raha funktsioon. Raha abil saame osta maja, et rajada kodu, raha abil saame osta voodi, et öösel hästi magada! Raha on tähtis ja ilma eesmärkide ja planeerimiseta võib juhtuda, et raha puudumine tekitab pingeid ka kõikides teistes eluvaldkondades.

5. ENESEARENG – selleks, et omada, peame tegutsema, selleks, et tegutseda, peame olema! Milline inimene ma olla tahan ja mida ma pean selleks tegema, et selliseks saada? Kui me enesarengu osas plaane ei tee, võib juhtuda, et me oleme hääbumise kursil sest paigalseis looduses ei ole võimalik.

6. PANUSTAMINE – selleks, et me saaksime tunda ennast täisväätusliku kogukonna liikmena, on oluline midagi tagasi anda. Me vajame eesmärke ja arusaamist, mida ja kui palju me saame/soovime panustada ja aidata nõrgemaid.

 

Kui tunned, et oled tasakaalust väljas või ei tea täpselt, kuhu oled teel või kust alustada … ehk on sellest harjutusest abi ja kui tunned, et tahaks küll, aga ei oska, siis tea, et just selleks ma siin olengi – aidata Sinul saavutada seda, mida ihaldad! Võta minuga ühendust, iga päev, mille kulutad “millegi erilise” ootamisele, on kadunud päev ja seda ei saa enam kunagi tagasi.